BU HAFTA İKİ HEMŞERİMİZİ DAHA HAKKA UĞURLADIK..

Bu hafta Beykoz’da iki hemşerimiz daha aramızdan ayrıldılar, Dürümcü Aydın Ustayı Aydın Demir’i ve Hemşerimiz İbrahim Deli’yi hakka uğurladık..
Bu haber 2020-11-22 19:29:45 eklenmiş ve 213 kez görüntülenmiştir.

 

BU HAFTA İKİ HEMŞERİMİZİ DAHA HAKKA UĞURLADIK..

 

Bu hafta Beykoz’da iki hemşerimiz daha aramızdan ayrıldılar, Dürümcü Aydın Ustayı Aydın Demir’i ve Hemşerimiz İbrahim Deli’yi hakka uğurladık..

 

Covid-19 belası bütün dünyayı olduğu gibi hemşeri camiamızı da derinden sarsmaya başladı.. Hergün vefat-ölüm haberleriyle uyanıp kalkmaya başladık.. Bu illet ortaya çıktığından beri hergün onlarca ölüm haberini alırken arkadaşımız, akrabamız yakından tanıdığımız simalar birer –birer  bir  yıldız misali kayarak aramızdan ayrılıyorlar..

 

Bu ay İstanbul’da bir önceki dönemde Sancaktepe Bld. Bşk Yrd. Turgay Akpınar’ın eşi gibi birçok hemşerimiz normal yollardan yada bu covid -19 illetinden aramızdan ayrılmaya hakkın rahmetine kavuştular..

Bu hafta ise yakından tanıdığımız, yakın akraba gurubundan iki hemşerimizi Aydın, Demir Ve İbrahim Deliyi kaybettik. Bu hemşerilerimizi hakka uğurladık..

 

İbrahim Deli

İbrahim Deli 70-80’lı yıllarda İstanbula gelen Eyyüp-Kağıthane ilçesi sınırları içinde ekmeği peşinde koşan, harama –hileye, hurdaya..  asla geçit vermeyen.. Hayatı boyunca örnek bir emekçi olarak bu büyük metropolde adeta hemşeri camiamızı var eden binlerce hemşerimizden biriydi..

En ağır işlerde yüzlerce derece ısının olduğu şişe cam işleri, demir doğrama-eritme gibi yüksek dercede ısı karşısında yıllarca çalışan bir hemşerimiz olarak bir gün of demeden hep şükr eden bir insandı..

 

Ağır işlerde bu metropollerde hem kendilerini hemde hemşeri camiamızı var ettiler.. O yıllarda gurbete gelen hemşerilerimize ailece kol kanat gererek birçok hemşerimizin ağır hayat şartlarının üstesinden gelmesini  sağladılar..

 

Deli  örnek bir aile babası olduğu gibi, bölgemizin önde gelen kanaat önderlerinden STK ve sivil topluma duyarlı hemşerilerimizden Cengiz Delinin abesi, uzun yıllaredır HDP Beykoz ilçe başkanlığı yapan, stk alanında da 1-2 dönem beykoz kai başkanlığını yapan Zeki Avşarında Eniştesiydi..

 

AYDIN DEMİR, BEYKOZ’DA SİMGE HEMŞERİLERİMİZDEN BİRİYDİ..

 

Bu hafta vefat eden aramızdan ayrılan Aydın Demir “Dürümcü Aydın Usta” lakabı ile Beykoz’da tanınan simge isimlerden biriydi.

Genç yaşlardan  itibaren, 24-25 yıldır bu mesleği icra eden Aydın Usta Beykoz’da saldığı nam ve ustalığı nedeni ile İstanbul un birçok ilçesinden insanları Beykoz’a taşıyan bir isimdi.. Beykoz’un simge isimlerinden biriydi..

Gümüşsuyu Sultaniye Parkında ki Dürümcü Aydın Usta ile ulusal basının dahi dikkatini çekecek derece de önemli bir tat-lezzet ustasıydı.  47 yaşında çok genç yaşta aramızdan ayrıldı..

Aydın Usta çoğu hemşerimizin yakından tanıdığı İlkin Demirin kardeşi, Balık Sofrası İşletmecilerinden Şahin Demirin ve Beykoz Panig Dernek başkanı Memet Yıldızında yakın akrabasıydı..

 

VEFAT HABERLERİN FOTOGRAFLARI İÇİN

TIKLAYINIZ.. 

 


 

 

DERNEKLERİMİZ BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ,LER..

Panig-Xeskar Dernekleri başta olmak üzere  Hoçvan Dernekler Federasyonu, Federasyona üye derneklerimiz bu hafta ve yakın zamanda vefat edeüm hemşerilerimize Allahtan Rahmet ve başsağlığı dilediler..

Doğu Medya olarak bizde heriki hemşerimize Allahtan Rahmet, akraba ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz..

 

ETİKETLER : Bu hafta Beykoz’da iki hemşerimiz daha aramızdan ayrıldılar Dürümcü Aydın Ustayı Aydın Demir’i ve Hemşerimiz İbrahim Deli’yi hakka uğurladık..
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Taziyeler haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
İŞ-STK  MESAJLAR
© Copyright 2013 DKM. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya