ERCAN YILDIZ’IN YENGESİ VEFAT ETDİ..

Yıldız Filim Platoları sahibi iş adamlarımızdan Ercan Yıldızın Yengesi Ardahanda Vefat Etdi..
Bu haber 2020-09-04 20:21:08 eklenmiş ve 241 kez görüntülenmiştir.

ERCAN YILDIZ’IN YENGESİ VEFAT ETDİ..

 

Yıldız Filim Platoları sahibi iş adamlarımızdan Ercan Yıldızın Yengesi Ardahanda Vefat Etdi..

 

TRT’ci Memet olarak bölgemizden herkesin tanıdığı Rahmetli Memet Yıldızın, İş adamlarımızdan Yıldız Film Platoları Sahibi Ercan Yıldız , Türkiye Sinema sanayinin  gizli kahramanları olan efektörlerden Danyal Topatan’dan sonraki en önemli efektörlerden olan Özcan Yıldızın yengeleri  Ardahan’da vefat etdi.

 

Bölgemizin en eski esnaflarından olan Hayvan Ticareti başta olmak üzere 70- 80’lardan beri ticaretle uğraşan, aynı zamanda Ardahan’ın en eski esnaflarından olan herkesin tanıdığı Hasan Yıldız’ın eşi olan Adinaz YILDIZ hakkın rahmetine kavuşmuştur.

 

Öğrenci kesimi başta olmak üzere o yıllarda birçok insanın üzerinde büyük emeği olan Yıldız ailesine başsağğı diliyor, vefat eden ablamıza Allahtan Rahmet Yıldız Ailesine de başsağğı diliyoruz..

Yıldız Ailesi bölgemizin birçok alanda önde gelen bir ailesi. İş-Ticaret ve esnaflıklarının yanı sıra bölgemizi gösel basın yayınla tanıştıran ilk ailelerden.. TRT’den emekli olan Rahmetli  TRT’ci Memet’le birlikte ilk defa bölgemiz görsel basınla tanışmış, Mehmet Yıldız sayesinde birçok hemşerimiz film-dizi sektöründe iş yaparak  bu alanda birçok kamereman, fotoğrafçının yetişmesi sağlanmıştır.

 

Ercan Yıldız  film platoları ile bu sektörde hizmet verirken, Türkiyenin Danyal topatanı kardeşi Özcan Yıldız ise Kurtlar vadisi gibi bilinen en önemli popüler dizilerin efektörlüğünü yapan bir usta.. Ve geçen yıllarda film setinde ağır yaralanmıştı.. Buna rağmen mesleğe ara vermeden devam eden mesleğine aşık bir insan..

 

Özetle Yıldız Ailesi, günümüzde bölgemiz açısından film-dizi-sinema sektörünün en önemli temsilcileri..

 

Ercan Yıldız ve Eşi Sadegül Yıldız aynı zamanda bölge STK’larımız içerisinde de faal insanlar. Birçok derneğimizin YK üyeliği, üyeliklerinin yanı sıra… İstanbulda tek başına dernek kuramayacak 1-2 köyü de birleştirerek dernekleştiren STK mimarları insanlar..

 

YILDIZ Fim Platoları Tıklayınız..

 

 

 

 

ETİKETLER : Yıldız Filim Platoları sahibi iş adamlarımızdan Ercan Yıldızın Yengesi Ardahanda Vefat Etdi..
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Taziyeler haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
İŞ-STK  MESAJLAR
© Copyright 2013 DKM. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya