MENDERES KAYA TEŞEKKÜR ETDİ.. APE MUSA HAKKA YÜRÜDÜ..

Geçen hafta biricik kızları Sibel Kaya’yı trafik kazası sonucu kayb eden Menderes Kaya ve Kaya ailesi yaşadıkları bu acıyı kendileriyle paylaşan herkese teşkkür ettiler..
Bu haber 2020-05-31 19:01:10 eklenmiş ve 444 kez görüntülenmiştir.

 

MENDERES KAYA TEŞEKKÜR ETDİ..     APE MUSA HAKKA YÜRÜDÜ..

                                                                                                                                    

Geçen hafta biricik kızları Sibel Kaya’yı   trafik kazası sonucu kayb eden Menderes Kaya ve Kaya ailesi yaşadıkları bu acıyı kendileriyle paylaşan herkese teşkkür ettiler..

Taziyelerin aralıksız sürdüğü ikametgahlarında bölge iş-stk-siyaset temsilcileri başta olmak üzere pandemi koşullarında dahi yoğun bir taziye akını oldu. Taziyede dini adet gelenekler mucibince kuran okundu, dualar edildi. Taziyeye gelenlere ikramlar yapıldı..

Menderes Kaya Kızlarının vefatıyla tarif edilemez bir acı yaşadıklarını, Allahın böyle acıyı dosta-düşmana yaşatmamasını dileyerek gerek sosyal medya gerek medya, mesaj ve telefonlarla kendilerine ulaşan  ve acılarını paylaşan herkese sonsuz teşekürlerimizi sunuyoruz  dediler..

KAYA CENAZELERİ BİLE RANT ARACI OLARAK GÖREN BİR ZİHNİYET VAR..

Denizlide vefat eden kızlarının İstanbula defin işlemlerine kadar yaşanan süreci anlatan Kaya Denizli Belediyesinin cenazelerden bile rant devşirme peşinde olduklarını, cenaze arabalarının bile özel sektöre verildiğini parası olmayanın cenazesine sahip çıkamaycağı bir sistem görünce insan insanlığından utanıyor.. Yaradan Dolayı Yaratılanı Sev deyimi burada Parası olmayanı insandan sayma mantığına dönüşş dedi.

Kayanın bu konuşmasını duyan bir-iki hemşerimiz cenazelerimizi haber alan Kartal-Ataşehir vb. CHP’li belediyelerin memlekete dahi araba vermede yarışa girdiklerini ifade ettiler..

DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANI HAMZA ŞAİR’E AYRICA TEŞKKÜR EDİYORUM..

Kaya Denizli belediyesinin rantçı, gayri insanı tutumu mide bulandırırken.. Dilovası Belediye Başkanı Hemşerimiz Hamza Şairin gönderdiği cenaze arabası ile kızlarını İstanbula getirdiklerini bu meyanda Bld. Başkanı arkadaşımız-akrabamız Hamza Şair’e sonsuz şükranlarımız sunuyoruz. Kaya aynı şekilde mezarlıklarda görevli hemşerimiz Beşar Yıldız da defin yerinden defin işlemlerine ortaya koyduğu insani-islami tutumu ile, hizmeti ile  kendisini tebrik ediyorum, kendisine teşekkür ediyorum..

 

CEVDET KAYA DENİZLİ EMNİYETİ İNSANİ TUTUMLARI İLE HEPİMİZİN GÖNLÜNÜ FETH ETTİLER..

Vefat eden Sibel Kaya’nın amcası iş adamı Cevdet Kaya Denizliden İstanbula geçen zamanı anlatırken dDenizli Emniyetinin kendilerine hertür kolaylığı tanıdıklarını, acılarını paylaştıklarını, hatta kendilerini misafir etme dahi hertür insani erdemi gösterdiklerini anlatarak belediyenin ak halkla iç içe bir emniyet teşkilatı gördüklerini bu anlamda amirinden memuruna hepsine yürekten teşekkür ediyoruz dediler..

Vefat olayından beri Hoç-Fed sürekli taziyede yönetici bulundurdu. Hoç-Fed yönetiminden Hikmet Öztürk bir hafta boyunca sürekli taziye evine her gün gelerek  ailenin acısını paylaştı.. Federasyon olarak  üzerlerine düşeni yaptılar..

 

Ape musa hakka yürüdü..

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava 

Kaya Ailesinin taziyelerinin sürdüğü bu günlerde Beykoz Hünkartepede ikamet eden Musa Yıldız (Ape Musa) geçen Cuma günü hakka yürüyen bir diğer hemşerimiz oldu. Ape Musa dinine diyanetine bağlı, ağzında kimsenin tek kelime dahi küfür vb. konuştuğunu duymadığı çevresine saygı-sevgisini hürmetini esirgemeyen, hani bir deyim var  Melaike gibi bir insandı deyimini hak eden çok ender insanlardan  biriydi.

 

Beykoz Ortaçeşme camminde kılınan öğle namazının ardından Beykozda defin edilen Ape Musanın cenazesine pandemi koşulları olmasına rağmen Panig Dernek Başkanı Memet Yıldız ve Yönetimi başta olmak üzere yüzlerce hemşerimiz koşullara uyarak katıldı. Hep birlikte Ape Musayı son yolculuğuna uğurladık..

 

Doğu Medya ve STK’larımız adına yakın zamanlarda vefat eden tüm hemşerilerimize Allahtan Rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.. Allah hepsine gani-gani rahmet eylesin..

Haberler fotograflar için tıklayınız..  

ETİKETLER : MENDERES KAYA TEŞEKKÜR ETDİ.. APE MUSA HAKKA YÜRÜDÜ..
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Taziyeler haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
İŞ-STK  MESAJLAR
© Copyright 2013 DKM. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya