İŞ - STK - SİYASET-SANAT DÜNYAMIZ YENİ YILINIZI KUTLADILAR...

İş dünyamızın birbirinden farklı sektörlerde önde gelen temsilcileri, yerel, ulusal, küresel çapta iş yapan firma ve holdingleri yeni yılınızı kutladılar. Yeni yılın ülkemize, insanlığa, dünyaya barış, huzur, sağlık, esenlik getirini dilediler..
Bu haber 2018-12-23 13:59:41 eklenmiş ve 688 kez görüntülenmiştir.

İŞ - STK - SİYASET-SANAT DÜNYAMIZ YENİ YILINIZI KUTLADILAR...

 

 

İş dünyamızın birbirinden farklı sektörlerde önde gelen temsilcileri, yerel, ulusal, küresel çapta iş yapan firma ve holdingleri yeni yılınızı kutladılar. Yeni yılın ülkemize, insanlığa, dünyaya barış, huzur, sağlık, esenlik getirini dilediler..

 

KORKMAZ, DÜNYAMIZA BARIŞIN  HÂKİM OLDUĞU BİR YIL DİLYORUZ..

 

İnsanlığın, ülkemizin, dünyamızın binbir sıkıntı ve oyunla kuşatıldığı çağımızda bütün insanlığa ülkemize, dünyaya barış, huzur,esenlik dileklerini ileten iş adamlarımızdan SBK  Holding YK Başkanı Sezgin Baran Korkmaz herkesin yeni yılını en içten, en samimi duygularımızla kutluyoruz dediler.

 

Korkmaz, günümüzde dünyanın ve insanlığın barışa ve sükûnete ihtiyaç duyduğunu, insanlık tarihi boyunca olduğu gibi yaşadığımız coğrafyanın insanlık medeniyetinin beşiği olduğunu, barışın ve medeniyetin yine bu coğrafyadan dünyaya hakim olacağını ifade ettiler..

 

İnsanlık tarihi bilindiğinden beri Medeniyetlerin çıkış noktası ve beşiği olan, bütün insanlığın kültür ve medeniyet hazinesi olan Mezopotamya-Ortadoğu dünya medeniyetinin üzerinde filizlendiği ana coğrafya, insanlık tarihinin ana medeniyetidir..

 

Millttan Önceki çağlardan günümüze Dünyayı yönetmek isteyen güçlerin her zaman 1. Önceliği Mezopotamya’ya hakim olmak olmuştur. Bu coğrafya insanlığın maddi, manevi hazinelerinin yer aldığı depodur. Dinler, idelojiler, fikirler.. buradan dünyaya yayıldığı gibi bu medeniyet günümüz insanlığının üzerinde yükseldiği bir medeniyettir. Grek, Mısır medeniyetlerinin, antik yunandan avrupaya, amerikaya uzanan çizgide insanlığın üzerinde yükseldiği medeniyet bu medeniyettir.

 

Bu anlamda coğrafyamız bütün medeniyetlerin beşiği ve çıkış noktasıdır.. Dünya genelinde medeniyetlerin üzerinde yeşerdiği ana medeniyettir.

 

Bu manevi hazinelerin yanı sıra dünyanın en değerli madenleri, maddi hazineleri, jeo stratejik konumu ile de bu coğrafya dünyanın kalbi ve beynidir.

Büyük İskender’den günümüze dünyayı yönetmek isteyen tüm güçlerin 1. önceliği Mezopotamya’ya hakim olmak olmuştur. .

 

İnsanlık Tarihi boyunca doğudan-batıdan, güneyden –kuzeyden dünyanın tüm barbar saldırılarını, absorbe eden; medenileştiren, herkesi, kesimi kucaklayan, kapsayan ırkçı olmayan  tek coğrafya, tek medeniyet Mezopotamya Medeniyetidir.

 

Bu kapsayıcı medeniyet ve kültürü dünya ve insanlığın algılaması içselleştirmesi dünya barışını sağlayacak yegane çıkıştır. Çağımızdaki bilim teknoloji gelişmeler dünyayı tek köy yapmıştır. Tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de dünyaya hakim olmak isteyen tüm güçlerin tepiştiği coğrafya yine bu coğrafya olmaktadır.  Artık bu köyde taht oyunları dönemi bitti. İnsanlığın çıkışı Allahın verdiği aklını kullanarak, insan soyu et-ot, kemik için birbirine dadanan safari ve av hayvanı konumundan çıkarak Allahın bahş ettiği sonsuz nimetlere uzaya açılma, uzayda kolonileşme dönemine girmiş bulunmaktayız.

 

Dünyamızın yaşanabilir bir gezegen olması, insanlığın sağlam ve sağlıklı bir gelecek inşa etmesi Allahın verdiği en büyük nimet olan aklımızı ve özgür irademizi kullanarak, yaşadığımız dünyaya barışı, bilimi, ilmi hakim kılmalıyız. Sahip olduğumuz bilim ve teknolojiyi sadece insan soyu için değil, dünya üzerindeki tüm canlı yaşamı en iyi şekilde geleceke taşıyacak şekilde kullanmayı, dünya sistemini bu esaslara göre yeniden inşa etme dönemine geçmiş bulunmaktayız..

 

Korkmaz, gelişen bilim ve teknoloji ile küçük bir köye dönüşen dünyamızın artık taht oyunlarını kaldıracak kadar büyük olmadığını; bilimi, barışı esas alarak insanlığın yeni ufuklara, yeni boyutlara açılması kaçınılmaz bir gerçek olarak karışımıza çıkmaya başladı...

 

2019 her alanda dünyaya barışın, huzurun temin ve tesis edildiği bir yıl olmasını diliyor, hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm insanlığın yeni yılını kutluyoruz..

 

 

ARSLAN, 2019 TURİZMDE ATAĞA GEÇİLEN BİR YIL OLMASINI DİLİYORUZ..

 

İş dünyamızın önde gelen temsilcilerinden Bayramoğlu Döner gibi bir markayı Türkiye ve Dünya markasına çeviren, ülkemizde milli yiyecek içeceğin yaygınlaşmasında önemli bir rol oynayan Bayramoğlu Dönerin işletmecilerinden İbrahim, Halim, Rasim Arslan kardeşler yeni yılınızı kutladılar.

 

Bayramoğlu Dönerden İbrahim Arslan Doğu Medya aracılığıyla hemşeri camiamız başta olmak üzere herkesin yeni yılını kutladıklarını, yeni yılda herkese esenlik-sağlık dolu bir yaşam dilediklerini ifade etmelerinin yanı sıra ülkemiz turizmi ile ilgili de çarpıcı açıklamarda bulundu..

 

Arslan şehirleri, ülkeleri, coğrafyaları değerli kılan Kültür-Sanattır. Kültür sanatta özgür irade, özgür düşünce ile, bilim-teknoloji alanında  büyüme ile oluşur.

Kültür –sanatın yanı sıra şehirlerin, coğrafyalrın, eserlerin hikayeleri çok-çok önemlidir..

Avrupanın büyük başkentlerine bakın herbirinin ortasında büyük bir nehir geçmektedir. Katedraller başta olmak üzere ortaya çıkarılan eserlere bakın herbiri bir insan ömrünün yetmeyeceği güzellikte ve ihtişamda. Tarihe-kültüre sahip çıkma koruma ve geliştirme bu medeniyetin ana prensbi.. Bu anlşamda herbir Avrupa başkenti yıllık yüz milyondan fazla tursit çekmektedir..

Avrupa başkentlerinde bir nehirde gezintiye çıkmak için 1- 1,5 saat kuyruk bekliyorsunuz. Yoğunluk had safhada. Şehirler, mimari, kaldırımlar.. İnsanın kültür-sanat, özgür irade ve özgür düşüncenin insanı nasıl üstün bir varlık konumuna çektiğinin en önemli kanıtları..

Buradan ülkemize Türkiye’ye geldiğimizde İstanbul gibi, İstanbul Boğazı ve diğer bölgelerde 10 bin yılların tarihi mirası gibi insanlık tarihinin en kadim şehirleri, en kadim medeniyetleri üzerinde yaşıyoruz..

Avrupa’nın  ..k kokan nehirlerinde, insanlar geziye çıkmak için kuyruklarda saatlerce beklerken.. Biz İstanbul boğazını bile turizmde değerlendirmeyecek kadar geriyiz. Böyle bir nimmet, böyle bir güzellik Avrupada olsa, ülkemizdeki tarihi doku bin yılların kadim medeniyet ve eserleri en az yarımmilyar turist çeker..

 

Arslan, eğitim, kültür, sanat alanlarında o kadar geri bırakıldıkki, vatandaş tarihi eserlerdeki taşları söken, sistem ise tarihi-kültürü, insanı yozlaştırma ve yok etme üzerine adeta inşa edilmişti.  Tarih-kültür-turizm alanına baktığımızda tek kelime ile büyük bir ihanet sarmalı ile kuşatıldığınızı Avrupayı gördüğünüzde net anlıyorsunuz.

 

Son 10-15 yıldır ülkemizde her alanda millileşme hamleleri takdire şayan. Bundan sonra bu açıkların kapatılacağını artık devletin üst düzeyininde dillendirmesi harikulade gelişmeler.En son Urfa göbneklitepe deki arkeolojik keşifler insanlık tarihinin yeniden yazılmasının gerktiğini 10-12 bin yıl önce avcı ve toplayıcı, ilkel varlıklar olarak lanse edilen insanın komplike bir kültür ve yaşma sahip olduğu ortaya çıkarken Mezopotamya’nın her alanda insanlığın üzerinde yükseldiği bir medeniyet olduğunu da ortaya koydu.. Mezopotamya-Kürdistan coğrafyasındaki bulgular insanlık tarihinin yalan-yanlış sömürüye yönelik hurafelerle dolu olduğu da ortaya çıkmaya başladı. İş dünyamız kültür-sanat, tarih alanlarında araştırma yapacak kadrolar yetiştirmelidir. Her alanda tarihi-kültürel, maddi-manevi hazinelerimize sahip çıkacak nesiller yetiştirmeliyiz..

 

Türkiye ülke olarak tarihi-turistik dokusunu değerlendirdiğinde yarım milyardan fazla turisti çekecek dünyanın tek ülkesi. Bu hazinelerimizin bir an önce farkına varıp değerlendirmek her vatandaşın görevi olmalıdır.

 

2019 yılı tarihimize, kültürümüze , sahip olduğumuz tarihi-kültürel mirasa hak eetiği değerin verilmesi, bu yılın ülke turizminin her alanda şahlandığı bir yıl olmasını da dilyoruz dediler.

 

 

CANKOÇ GIDA AŞ. SAHİBİ İRFAN KOÇ 

YENİ YILINIZI  KUTLADILAR...

 

İstanbul Boğazı turizm ve hizmet sektörü dendiğinde akla ilk gelen hemşerilerimizin başında İrfan Koç gelmektedir. Kandilli Balıkçısı eşsiz hizmeti, eşsiz ürünleriyle Boğazın en önemli mekanı olarak her renkten, sınıftan insanı karşılarken, insanın en çok huzur bulduğu, adeta ötekinin olmadığı, en üst düzey iş adamından sıradan vatandaşa herkjesi, kesimi kapsayan müthiş bir atmosfer, müthiş bir hava ve manzara sizi kapsıyor ve büyüleniyorsunuz.. Kandilli Balıkçısı bitişiğindeki Ihlamur Cafe’de boğazın o nefis manzarasının tadını çıkardığı, deniz ürünlerinin eşsiz lezetlere dönüştüğü bir mekanla karşılaşıyorsunuz.

 

Kavacık’taki Köfteci İrfan mimari açıdan, et ürünlerindeki uzmanlık açısından kısa zamanda Türkiye’nin et ve et ürünleri alanında en önemli markalarından biri oldu.

 

İşalanında onlarca insanı  istihdam eden Koç, aynı zamnda eğitime, stklara, sivil ve sosyal alanada önemli katkıları olan bir iş adamı. Koç, yeni yılın hemşeri camiamıza sağlık ve huzur, ülkemize, bölgemize ve dünyaya barış getirmesini dilyoruz dediler.. 

KANDİLLİ BALIKÇISI- KÖFTECİ İRFAN TÜMDETAYLAR TIKLAYINIZ...


 

 

YILMAZ CONSTRUCTİON YENİ YILINIZI KUTLADILAR..

 

 

 

Merkezi Fransada Bulunan iş adamlrımızdan Yılmaz Yılmaz'ın sahibi olduğu YILMAZ CONSTRUCTİON ve YRYS Firması yeni yılınızı  kutladılar. Yılmaz, Hemşeri camiamız başta olmak üzere bütün insanlığın yeni yılını kutluyoruz. 

 

YILMAZ CONSTRUCTİON TIKLAYINIZ...

 

 

 

 

ALİ RIZA NASIROĞLU YENİ YILINIZI  KUTLADI..

 

 

Ardahanlı İş Adamı, MAKTEKSER A.Ş  Holdingin sahibi Ali Rıza Nasıroğlu barış-huzur-sağlık dolu bir yeni yıl dilediler..

 

 

 

ARDAMAK, ARDA CİVATA  FİRMASI YENİ YILINIZI KUTLADI

 

 

  Ardapul Civata Hırdavat San. Tic. AŞ. firmasının YK başkanı , Aynı Zamanda Pendik Ardahanlkılar Dernek Başkanı Adnan Köroğlu Yeni Yılınızı kutladılar. Yeni yılın ülkemizde ve dünyada barışa ve huzura vesile olmasını dilediler..


ARDA CİVATA, ARDAMAK CİVATA HIRDAVAT  SANAYİ LTD. ŞTİ.. TIKLAYINIZ..

 

 

KAYA YENİ YILINIZI KUTLADI..

 

 

İş dünyamız içinde imparator lakabı ile bilinen Volkan Kaya Yeni Yılınızı kutladılar. Kaya, Yeni Yılın ülkemize daya barış, huzur getirmesini dileyerek, hemşeri camiamıza huzur, sağlık dolu bir yıl dilediler..

DÖRTEL ET ayrıntllar tıklayınız...

 

SAFFET BALIKÇILIK YENİ YILINIZI  KUTLADI...

 

 

Bölge İş-STK dünyamızın önde gelen, sivil toplum ve stk alanına, gençlik ve spora katkılarıyla her zaman ön saflarda yer alan deniz ürünleri, balık dağıtım ağının en önemli firmalrından  Saffet Balıkçılığın sahibi Saffet YIlmaz yeni yılınızı Kutladılar.  Yılmaz, barış, huzur, sağlık dolu bir yıl dilediler...

 

Saffet Balıkçılık- Saffet Yımaz

 

 

 

 

TURİNN CATERİNG FİRMASI,

VEYSEL ÇAMLI  YENİ YILINIZI

KUTLADI

 

Veysel Çamlının sahibi olduğu, yüzlerce  firmaya, AVM, Hastahaneye, Okul ve Fabrika, Kantin...  yemek hizmeti veren Turinn Catering firması bayramınızı kutladı. Çamlı, Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve daha mutlu bir yıl diliyoruz dediler.

 

Çamlı, sivil toplum ve STK alanına eb duyarlı iş adamlarımızdan biri. Bölge iş dünyamızın örgütlenmesinin en büyük mimarlarından biri olduğu gibi sahip olduğu Turinn Catering Yemek Firması günde 20-30 bin insana yemek hizmeti veren bir alt yapıya sahip.

 

TURİNN CATERİNG Tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

ARDAHANLI BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ AKPINAR, ÇERKEZ  ve ÇOBAN YENİ YILINIZI KUTLADILAR...

 

Bölge İş-stk-siyaset dünyamızda belediye başkan yardımcılıklarıyla giderek öne çıkan hemşerilerimiz Esenyurt Beldiye Bşk Yrd. Togay Çoban, Sancaktepe Meclis Üyeleri Başkanı ve Ak Parti İl Meclis Üyesi Turgay Akpınar, Ataşehir Bld. Bşk. Yrd. Orhan Çerkez hemşeri camiamızın yeni yılını kutladılar. 

ORHAN ÇERKEZ

 

Ardahan özelinde, Serhat Bölgesi genelinde 2000'li yıllardan itibaren bölge  İş-STK-Siyaset-Sanat yapılanmamız giderek sağlam bir şekilde gelişmeye  başladı. Bu yapılanma İstanbul başta olmak üzere giderek bölge nüfusumuzu temsil eden şahsiyetlerde ortaya çıkarmaya başladı. Hatta nüfusumuzun 1. olduğu bölgelerde adları belediye başkan adayları arasında artık sıklıkla geçmeye başlayan hemşerilerimiz ortaya çıkmaya başladılar. 

 

Turgay Akpınar

Ardahan Tanıtım günlerinde İstanbul'daki etki ve etkinlikleriyle tanımaya başladığımız Sancaktepe Meclis Üyeleri başkanı Turgay Akpınar, 2017 yılında Ataşehir Belediyesi Bşk Yrd. getirilen Orhan Çerkez, Esenyurt Beldiye Bşk Yrd. Togay Çoban bu anlamda öne çıkan 2-3 hemşerimizden sadece bazıları. Bu hemşerilerimiz değişik partilere mensup olmalarına rağmen toplumsal alan söz konusu olduğunda partilerini bir kenara bırakıp Ardahanlı kimliği ile öne çıkmayı her zaman bildiler. Toplumsal zeminde-STK yapılanmamız içinde samimiyetleri çalışkanlıkları ile ön plana çıktılar. Hemşeri camiamızın taktirini kazandılar.

Togay Çoban Esenyurt ile ilgili görsel sonucu

 

Esenyurt Bld Bşk Yrd. Togay Çoban

 

Her bayram, her yeni yıl ve etkinliklerde hemşeri camiamızı unutmayan başkanlarımız bu yeni yılda da hemşeri camianızın yeni yılını  kutladılar. Yeni yılın ülkemize, bölgemize, dünyaya barış huzur getirmesini dilediler..

 

 

İDEAL GROUP’UN SAHİBİ NASİP BAĞCI

YENİ YILINIZI KUTLADILAR...

 

Bünyesinde temizlik, Kurye, otomotiv gibi birçok firmanın yer aldığı, İstanbul Merkez başta olmak üzere, Ankara, Bursa, izmir gibi Türkiyenin diğer büyük metropollerinde de şubeleri bulunan ideal group Firmasının sahibi Nasip Bağcı Yeni Yılınızı kutladılar. Bağcı, "Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Yeni Yıl diliyoruz" dediler.

 

İDEAL GROUP  Bütün Detaylar için Tıklayınız...

 

 

 

 

 

MERİH PASTA- MERİH PASTANELERİ

 

ERDAL YILDIZ YENİ YILINIZI KUTLADILAR..

 

 

Turizm, gıda, hizmet sektörünün en önemli temsilcilerinden, İstanbul'un  merkezi ilçelerinden biri olan Şişli bölgesinde faaliyet gösteren bir firma Merih Pasta-Caferestaurant. Kendi üretim fabrikası olan, 3-4 şubesi bulunan Merih Pasta pasta, ünlü mamuller, dünya mutfağı, Osmanlı mutfağı gibi alanlarda uzmanlığı ile öne çıkmakta, ürünlerini kendi üretimi, organik-doğal ürün konseptiyle de bu sektörde açık ara farkını ortaya koymaktadır. 


Yıldız,  ötekinin olmadığı, barış, huzur ve sağlığın hakim olduğu bir ülke ve dünya dileyerek herkesin yeni yılını kutladılar..

 

MERİH PASTA -

 

MERİH PASTAHANELERİ

 

TIKLAYINIZ...

 

 

 

 

 YILDIZ FİLM PLATOLARI 

YENİ YILINIZI KUTLADILAR...

Yarım yüzyıla yakındır filim sektöründeki uzmanlığı ile öne çıkan adeta Türkiyenin Holeywood’unun oluşmasında büyük emeği olan, Yıldız Film Platoları Firmasıyla sinama, dizi sektörüne profesyonel bir alt yapı sunan Ercan Yıldız  Yeni Yılınızı kutladılar.

 

 

Yıldız iş alanında başarılı bir iş adamı olduğu gibi bu başarısını sivil toplum alanına da taşıyan duyarlı bir işadamı. Sivil toplum örgütlerinde de faal bir insan. Bölgemizin birçok derneğine üye olduğu gibi birçok dernekte de yönetim kurulu üyesi.

 

 

Yıldız mesajında, iş-stk dünyamız başta olmak üzere,hemşeri camiamızın, herkesin yeni yılını kutluyor, huzur-sağlık-esenlik dolu bir yıl dilyoruz diliyoruz dedi. 

 

YILDIZ FİLM PLATOLARI TÜMDETAYLAR TIKLAYINIZ...

 YILDIZ İNŞAAT EPOKSİ FİRMASI YENİ YILINIZI  KUTLADILAR

 

Kurucusu ve sahibi Mehmet Yıldız'ın olduğu firma Zemin Kaplama uygulama, zemin, yüzey bakım ve onarım alanlarında ülkemizin profesyonel firmalarından biri Yıldız İnşaat Epoksi Firmasının sahibi Mehmet Yıldız yeni yılınızı kutladılar. esenlik ve sağlık dilediler.


 


YILDIZ İNŞAAT EPOKSİ FİRMASI TIKLAYINIZ...

ETİKETLER : İŞ - STK - SİYASET-SANAT DÜNYAMIZ YENİ YILINIZI KUTLADILAR...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yeni Yıl Mesajlar haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
İŞ-STK  MESAJLAR
© Copyright 2013 DKM. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya